Jistě si i vy pamatujete loňské odhalení iPhonů se zcela novým přepracovaným designem, který posléze přerostl v tzv. "bendgate" aféru. Pár kusů iPhonů se ohýbalo, přesože po provedení testů s konkurenčními telefony na tom byl Apple nakonec nejlépe ze všech. Ani tato aféra nezastavila iPhony před obrovským úspěchem a milionovými prodeji, nicméně v Applu zřejmě usilovně pracovali na vyvynutí silnějšího těla, které se má objevit na nových iPhonech oznámených již za několik týdnů.

Hlavní změna spočívá v použití jiného typu hliníkové slitiny, která je mnohem pevnější, takže jí nelze tak snadno ohnout. Pro Apple to rozhodně znamená větší výrobní náklady, což ale s velikostí sumy na jeho účtech pravděpodobně neznamená žádný problém. Ve srovnávacím videu, které můžete vidět níže, se schránka iPhonu 6 ohýbá při tlaku 30 liber, zatímco údajný kryt iPhonu 6s až při 80 librách. Nárůst je tedy značný.


Pokud se jedná o pravou součástku, dá se předpokládat, že nové iPhony se aféře "bendgate" vyhnou obrovským obloukem. Nová zařízení budou používat hliník série 7000, který se zdá být více než dvojnásobně robustní oproti sérii 6000 použité v současných modelech.