Včera jsme mohli sledovat konferenci společnosti Xiaomi, která se uskutečnila netradičně v Indii. Celá akce byla oficiálně věnována novému modelu s označením Mi 4i. Jak již napovídá název zařízení, telefon vychází ze současné vlajkové lodi společnosti, tedy modelu Mi 4. Nicméně hlavním materiálem není sklo nebo kov, ale polykarbonát. Naštěstí designéři zvolili pevnou unibody konstrukci.
 

Příjemný pocit z povedených tvarů telefonu umocňuje opravdu pestrá nabídka jednotlivých barevných variant. Konkrétně se jedná o bílou, žlutou, růžovou, modrou a černou. Tloušťka telefonu se ustálila na pouhých 7,8mm. Výrobci se však i přesto podařilo do těla telefonu dostat baterii o kapacitě úctyhodných 3120mAh. Při plném provozu by mělo zařízení vydržet v provozu až 1,5 dne. Při takto velké kapacitě se hodí systém rychlonabíjení. Na 40 % bude potřeba 60 minut, úplné nabití zabere 3 hodiny.
 

Uvnitř zařízení nalezneme velmi solidní hardware, pokud nezapomeneme na to, že před sebou máme odlehčený (a také levnější) model. Xiaomi nasadilo osmijádrový Snapdragon 615, který nabízí čtyři výkonná jádra taktovaná na frekvenci 1,7 GHz a čtyři úsporná jádra s taktem 1,1 GHz. Podporou procesoru bude operační paměť o velikosti 2GB RAM. Interní paměť nabízí 16GB, bohužel však není rozšiřitelná paměťovými kartami. Pro představu o výkonu se Xiaomi pochlubilo benchmarkovými testy. V AnTuTu novinka dosáhla na 40 253 bodů ( tedy podobně jako například Xperia Z3) a ve 3DMarku na 5 606 bodů.
 


V případě fotoaparátu je nasazen 13MPx snímač s funkcí automatického ostření, dvojitým LED diodovým bleskem či HDR režimem. Samozřejmostí je záznam Full HD videa. Čelní kamera  nabídne rozlišení 5MPx. V další výbavě se objevuje podpora WiFi, nového protokolu Bluetooth 4.1 nebo LTE či USB OTG.