Společnost Sony oznámila druhou generaci svého chytrého náramku SmartBand řadícího se do kategorie tzv. "wearables", tedy chytrých nositelností. Gadget přichází s typickými funkcemi, které byste od něho očekávali, povětšinou zaměřenými na fitness a oznámení. Největší novinkou je bezesporu přítomnost pokročilého snímače tepové frekvence.
 

Sportovní nadšenci zcela jistě ocení i gumový pásek a certifikaci IP68, díky kterým můžete s náramkem do sprchy nebo plaveckého bazénu. SmartBand 2 bude umět i základní notifikace formou vibrací nebo blikáním barevných LED diod. Umožní ovládat přehrávání hudby na připojeném zařízení a pokud se od svého telefonu vzdálíte na více než 10 metrů, náramek vás na to náležitě upozorní.
 


Náramek slibuje dva dny výdrže na jedno nabití, se zapnutým senzorem měření srdečního tepu se ovšem výdrž sníží na pouhých 10 hodin. Bude kompatibilní s operačním systémem Android 4.4 KitKat nebo novějším a iOS 8.2 a vyšším. Do prodeje by se měl dostat již od 2. září za doporučenou cenu, která bude lehce přesahovat hranici 3 tisíc korun.