Samsung včera v Číně oficiálně představil nový mobilní telefon Galaxy A8, kterým rozšířil luxusní řadu A o další stylový kousek. A8 je opravdu nejtenčím telefonem v historickém portfoliu společnosti Samsung, tloušťkou pouhých 5,9mm překonává i řadu konkurenčních telefonů.
 
s

O kompaktnosti ovšem nelze mluvit u ostatních rozměrů. Díky obrovské uhlopříčce 5,7 palce zařízení nabobtnalo do rozměrů 158 x 77 x 5,9mm. Smartphone jinak váží pouhých 150g a obsahuje nevyjímatelnou baterii s kapacitou 3050 mAh. Změny lze vypozorovat i po designové stránce - oproti ostatním modelům řady A má model A8 zaoblenější konstrukci, a také menší boční rámečky kolem Full HD Super AMOLED displeje.
 

Pod kapotou se ukrývá osmijádrový procesor Snapdragon 615 s taktem 1,5GHz a 2GB RAM. Veškerá data lze ukládat na vnitřní 16GB úložiště rozšířitelné pomocí microSD paměťové karty. Mezi hardwarové vychytávky patří zcela jistě i čtečka otisků prstů umístěná v tlačítku Home.
 

Zadní straně telefonu dominuje 16MPx snímač vlastní výroby doplněný LED bleskem. Nechybí standardní konektivita v podobě LTE (zatím bez podpory evropských pásem), WiFi, Bluetooth 4.1 či NFC. Uvnitř telefonu nalezneme operační systém Android ve verzi 5.1 Lollipop s typickou nadstavbou Touchwiz. Telefon se do zbytku světa dostane pravděpodobně později, žádné informace zatím nebyly sděleny.