Potvrdil se design, ze kterého jsme vycházeli dle dřívějšího úniku pouzder nebo dokonce uniklých fotografií tesně před prezentací. Jedno je jisté - plast je pryč a nahradila ho dvojice kovu a skla - konkrétně Gorilla Glass čtvrté generace z obou stran. Poslední model se vyznačoval odolností, tu bohužel v nových "šestkách" hledat nemůžeme. To stejné u slotu pro microSD kartu, žádný zde nenajdeme, což je ze strany Samsungu docela kontroverzní krok.
 

Druhý jmenovaný model S6 Edge je v podstatě pouze lehce upravenou variantou, kdy už je z názvu více než patrné, že hlavní změna spočívá v displeji zahnutém po obou stranách. To všechno při zachování totožné uhlopříčky. Zajímavostí je větší kapacita baterie, i když jen o pouhých 50mAh. Otázkou prozatím zůstává využitelnost prohnutých bočních hran, kterou Samsung prozatím příliš nedemonstroval. Vcelku se bojíme i nechtěných doteků v různých situacích.
 

Oba modely jsou jinak vyrobeny z kovu, jak je patrné zejména z bočních hran v mnohem připomínajících rámečky z dílen konkurenčního Applu. Jak jsme již psali výše, přední i zadní část je pokrytá novým typem odolného skla Gorilla Glass 4. Displej zůstal u uhlopříčky 5,1 palce, nyní ovšem s rozlišením 2K (nebo také QHD). Nechybí ani inovovaná čtečka prstů. Nyní již stačí prst podržet na místě a nebude nutné s ním přejíždět od shora dolů. Kapacita baterie je pouhých 2550mAh, možná i proto Samsung přišel s revolučním rychlonabíjením, kdy údajně 10 minut nabíjení postačí na 4 hodiny výdrže telefonu. Uvidíme v praxi.