Xiaomi představilo nástupce svého phabletu, a to rovnou ve dvou verzích. Ponesou název Mi Note (resp. Mi Note Pro) a vzhledově budou oba přístroje naprosto stejné, lišit se však budou vnitřními komponenty. Tělo phabletu se vměstnalo do pouhých 7mm při váze 161g. Jak si lze povšimnout z přiložených obrázků, design byl inspirován tělem vlajkové lodě Mi4 a nabízí kovový rámeček po celém obvodu. Velký 5,7 palcový displej chrání odolné sklíčko Gorilla Glass třetí generace.
 

Chudší základní verze Mi Note je vybavena displejem s Full HD rozlišením, čtyřjádrovým procesorem Snapdragon 801 a pamětí RAM 3GB. Prodávat se bude ve variantách 16 a 64GB. Baterie má kapacitu 3080mAh a podporuje technologii rychlého nabíjení. Snímač značky Sony nabídne rozlišení 13MPx a optickou stabilizaci, přední kamera nabídne rozlišení 4MPx. Oba telefony se přitom budou dodávat ve verzi Dual SIM.
 

Výkonnější verze Pro nabídne stejnou výbavu, rozdíl bude zejména v rozlišení displeje, jež se vyšplhalo až na 2K (2560 x 1440px). Dále pak v procesoru, zde bude přítomen 64-bitový osmijádrový Snapdragon 810, 4GB RAM a 64GB vnitřní paměti. LTE přenosy telefon podporuje až do výše 450Mbit/s. Oba modely by měly být u nás dostupné již v prvním čtvrtletí tohoto roku.