Z obrázku lze vyčíst zejména stejný kulatý design hodinek, který se patrně změní pouze minimálně. Tomuto rozhodnutí se ovšem nelze divit, spousta lidí dodnes považuje původní Moto 360 za nejhezčí chytré hodinky na trhu, a to zřejmě oprávněně. Horší to je s uříznutým displejem na spodní straně hodinek, který také zůstal zachován, zřejmě kvůli přítomnosti senzorů. Ani druhá generace hodinek tedy nenapídne plnohodnotný kulatý displej jako například konkurenční LG G Watch.
 

Nejvýraznější změnou je přesunutí zapínacího tlačítka na pozici dvou hodin, namísto současné třetí hodiny. Zesílení se zřejmě dočkají úchyty pro pásky, které budou nejspíše výměnné. Dle nejnovějších informací by hodinky měly na trh vstoupit ve dvou velikostních variantách po vzoru Apple Watch. Model 360S má nabídnout baterii s velikostí 270 mAh, zatímco model 360L bude obsahovat 375 mAh akumulátor. Pro porovnání, současná generace nabízí baterii s kapacitou 320 mAh. 

Velikostní rozdělení by hodinkám mohlo pomoct, je pravdou, že současná generace Moto 360 nemusí velikostně vyhovovat například ženám s užším zápěstím. Otázkou zůstává, jak si hodinky s menší kapacitou baterie poradí s výdrží na jedno nabití. Původní hodinky totiž dodnes trpí zejména tímto neduhem, tedy slabší výdrží.