Těžko říct, zda má takový displej pro většinu uživatelů velký význam, ale čísla mluví jasně. Xperia Z5 Premium není pouze větší Z5, jako tomu bývá u konkurenčních modelů, ale přináší navíc minimálně krásný Triluminos panel s technologií IPS a rozlišením 3840 x 2160 pixelů. Tedy čtyřnásobek rozlišení 1080p. Jakoukoliv část videa také půjde uložit jako fotografii v rozlišení 8MPx. Displej má při velikosti 5,5" velmi zajímavou hustotu až 806ppi. Od vývojářu je zajímavé, že nepokračovali v trendu zvětšujících se displejů a zbytečně Z5 Premium nenadělili třeba 6 nebo více palců. Také základní Z5 má "pouze" 5,2" displej, i když samozřejmě bez tak ostrého rozlišení.
 

Z5 Premium tedy umí natočit 4K video, resp. jej přehrát na svém 4K displeji nebo jej pomocí MHL poslat do televize se stejným rozlišením. Nechybí 4K upscaling, což je ale spíše jen marketingové lákadlo, které slibuje softwarové vylepšení videí s nižším rozlišením do 4K, jako to nabízí některé prémiové televize. Natáčení v tak vysokém rozlišení je možné díky zcela novému fotoaparátu, který byl naposled inovován v modelu Z1. Prémiová Z5 v sobě ukrývá nový 1/2.3" Exmor RS senzor s rozlišením 23MPx. Senzor je umístěn za objektivem Sony G Lens s f/2,0 clonou, kterou si Sony vypůjčila z objektivů řady Alfa.
 

Nový fotoaparát zaostří rychleji, než stačíte mrknout - za pouhých 0,03 sekundy, takže se skvěle hodí jak na spontánní akce, tak na zachycení sportovních momentů. Modernizovaný snímač a objektiv také slibují jasné noční fotografie a 5-násobný digitální zoom s minimální ztrátou kvality. Selfie kamera dostala rozlišení 5MPx a senzor Exmor R. Je vybavena 25mm širokoúhlým objektivem, aby se toho do záběru vešlo co nejvíce. Nechybí možnost nahrávání videa v rozlišení 1080p.
 


V ostatních aspektech je Z5 Premium hardwarově srovnatelná se zbylými představenými modely Z5, včetně designu, vodotěsnosti či čtečky otisků prstů umístěné na bočním zapínacím tlačítku. Premium funguje s kontroverzním čipsetem Snapdragon 810, který ale dostal vylepšení na verzi 2.0, která by měla vyřešit všechny neduhy původního procesoru. Baterie nabídne slušných 3430 mAh a funkci rychlého nabíjení. Otázkou zůstává, jak moc ji bude ždímat právě 4K. Prodej by měl začít již v listopadu za odhadovanou cenu přesahující 20 000 Kč. Dobrou zrpávou pro majitele dvou SIM karet je pravděpodobnost prodeje Dual SIM verze.