Po nedávno odhalených finančních výsledcích společnosti Sony, ve kterých mobilní divize vykázala obrovské ztráty, tu máme oznámení dvou nových modelů, Xperie C5 Ultra a M5.
 

Xperia C5 Ultra je nástupcem u nás nepříliš rozšířené Xperie C3, což je telefon optimalizovaný pro pořizování oblíbených selfies. C5 Ultra přinese 13MPx fotoaparát s automatickým ostřením na přední i zadní straně, tedy podobně jako to má například konkurenční model HTC Desire Eye. Přední fotoaparát navíc disponuje ohniskovou vzdáleností 22mm, aby se do záběru vešlo více lidí, a také LED bleskem pro lepší fotografie za špatných světelných podmínek.

Přestože jsou hlavními hvězdami kamery, ani za zbytek hardwarové výbavy se telefon rozhodně nemusí stydět. Tak například IPS displej s ultra tenkými rámečky má velikost až 6 palců a disponuje rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Srdcem hardwaru je osmijádrový procesor MediaTek MT6752 s frekvencí 1,7GHz, dále 2GB RAM či interní paměť 16GB. Samozřejmostí je podpora microSD paměťových karet a LTE sítí. vestavěná baterie s kapacitou 2930 mAh slibuje výdrž až dva dny, ke které zřejmě dopomůže oblíbený režim Stamina. To vše zabalené v operačním systému Android 5.0 Lollipop.

 

Naopak Xperia M5 dle samotné Sony patří mezi super telefony střední třídy a designem má velmi blízko přístrojům z modelové řady Z. Minimálně má stejný OmniBalance design s kovovým rámečkem kolem přístroje a přední i zadní stranou ze skla. Výhodou Xperie M5 má být mj. odolná vůči prachu a vodě díky certifikacím IP65 a IP68.

Telefon zaujme i Full HD IPS displejem s uhlopříčkou 5 palců, procesorem MediaTek Helio X10 nebo masivní pamětí 3GB RAM. Interní paměť s velikostí 16GB bude dále rozšiřitelná pomocí microSD karty. Milovníci fotografií ocení zadní snímač s rozlišením 21,5MPx, zatímco ten přední bude disponovat solidními 13MPx. Nebude chybět podpora LTE a baterie s kapacitou 2600 mAh opět slibující alespoň 2 dny výdrže. O chod se postará systém Android 5.0 Lollipop.

Oba modely budou k dispozici v Dual SIM variantách ve vybraných zemích po celém světě již od poloviny srpna. Doufejme, že mezi ně bude patřit i Česká republika.