I přesto, že mají všechny nové Xperie ten nejvyšší stupeň krytí, tedy IP68, Sony doslova píše: "Nepoužívejte zařízení pod vodou. Stupeň krytí platí v laboratorních podmínkách a při vypnutém přístroji."  Toto prohlášení se výrazně liší od toho, co jsme mohli posledních letech vidět v reklamách společnosti, které se odehrávaly více pod vodní hladinou než nad ní. Jak je to s oněmi laboratorními podmínkami, vysvětluje výrobce následovně: „Zařízení je jemně umístěno do nádoby s vodou s odpovídajícími parametry. Po skončení testu je jemně vyjmuto a je otestována jeho funkcionalita.“
 

Zaměřme se na použití slova jemně. Prudké změny tlaku při plavání nebo jiných aktivitách pravděpodobně přesahují možnosti konstrukce, což mohlo být příčinou zatečení a následných reklamací. Mohlo by se zdát, že to nějak souvisí s odkrytým microUSB portem u posledních Xperií, spíše se však jedná o problém obchodně-právní podstaty.

Za vším zřejmě stojí snaha Sony vyvázat se z reklamací, kdy došlo k zatečení vody při nesprávném používání telefonu. Nové, konkrétnější, podmínky vylučují prakticky všechny další tekutiny kromě pitné vody. Nejenom tu mořskou, jak tomu bylo dříve, ale také chlorovanou. Nechybí samozřejmě zmínka o tom, že porušení pravidel povede k zániku záruky.