Během této konference se tradičně očekává odhalení nové vlajkové lodě pro následující období. Nejnovější nástupce se pravděpodobně bude jmenovat Xperia Z5 a možná se bude jednat o první telefon v historii Sony, který do výbavy dostane snímač otisků prstů. Uniklou fotografii můžete vidět níže, přičemž údajná Xperia Z5 se ukazuje vpravo od iPhonu 5S, zatímco vlevo můžeme vidět menší Z5 Compact.

 

Jelikož neexistuje žádný způsob jak potvrdit autenticitu obrázku, je nutné ho brát s rezervou. Pokud je ovšem reálný, pak se díváme na první dvě Xperie se snímačem otisků prstů v historii. Čtečky by měly být umístěny v zapínacích tlačítkách na pravém boku přístrojů, která se až doteď již léta podstatně nezměnila. Také by to bylo vůbec poprvé, kdy bychom spatřili snímač otisků na straně zařízení - všechny současné telefony ho umístili pod displej nebo zadní kameru.

 

U Xperie Z5 se také zdá, že má mechanické tlačítko pro spoušť fotoaparátu a tlačítka hlasitosti jsou pod tlačítkem napájení také na pravé straně. Konektor typu USB-C pravděpodobně ještě letos v Z5 neuvidíme. Nyní už zbývá si počkat necelý měsíc na oficiální odhalení, případně další podobné úniky, o kterých vás jistě budeme informovat.