Každá druhá generace oblíbeného phabletu přináší nový design - první dva modely byly plastové, další dvojice přinesla umělou kůži a nyní Samsung navazuje na kovové a skleněné prvky z řady Galaxy S6. Design se rozhodně povedl na jedničku, rámečky u 5,7 palcového displeje jsou uzší a telefon je takřka o milimetr tenčí než jeho předchůdce, takže se pohodlněji drží v ruce.

Super AMOLED displej si zachoval QHD rozlišení, ale způsob integrace s perem S Pen byl dle očekávání zcela přepracován. Stylus vyleze z telefonu po stisknutí speciálního tlačítka, a poté již lze snadno užívat poznámky i při vypnutém displeji. Již dříve jsme vás také informovali o nové a přepracované funkci Air Command. 

 

Co se týče samotného hardwaru, základem je čipset Exynos 7420, tedy momentálně nejrychlejší mobilní čip na trhu, Samsung ani nepotřeboval přetaktovávat na vyšší frekvenci. Paměť RAM se dočkala upgradu na 4GB. Interní paměť nabízí 32 nebo 64GB, na slot pro microSD paměťovou kartu zapomeňte. Fotoaparát si nový Note také propůjčil z modelu S6. Na nové majitele čeká 16MPx fotoaparát se světelností f/1,9, optickou stabilizací obrazu a automatického HDR režimu. Video lze nahrávat v rozlišení až 2160p, případně živě streamovat na YouTube v 1080p. Pro selfies slouží 5MPx přední fotoaparát se světelností f/1,9. Baterie se dočkala kapacity 3.000 mAh. Nechybí ani vylepšená čtečka otisků prstů.

Samsung Galaxy Note 5 se začne prodávat už 21. srpna ve Spojených státech amerických, k dispozici samozřejmě bude na našem eshopu a kamenných pobočkách.