Není to tak dlouho, kdy na světlo vypluly výsledky benchmarkových testů nebo kompletní specifikace. Nyní se konečně můžeme podívat na sadu fotografií zachycujících telefon ze všech různých stran a úhlů. Pokud se jedná o ostrý model, jde jednoznačně o co nejlepší snímky, jaké se doteď objevily.
 

Nyní již Samsungu na tiskové konferenci pravděpodobně nezůstanou žádná další překvapení k oznámení. Co se týče specifikací, nebude chybět slot pro S Pen s automatickým vysunutím, regulérní microUSB port, 4 GB RAM a interní paměť ve variantách 32/64/128 GB. Slot na microSD kartu bohužel chybí. Nevyjímatelná baterie s kapacitou 3.000 mAh bude také menší, než u předchozích modelů.
 

Mezi další specifikace patří 5,7 palcový QHD Super AMOLED displej, procesor Exynos 7420 vlastní výroby, 16MPx zadní kameru a 5MPx přední. Telefon přijde na trh s nejnovějším Androidem 5.1.1 Lollipop. Software bude samozřejmě upravený nadstavbou TouchWiz, která uživateli dovolí vlastnoruční úpravu menu Air Command, jak lze vidět na jednom ze snímků. Funkce Air Command se automaticky objeví, jakmile dojde k vytažení chytré tužky S Pen z těla telefonu.