Díky tomu, že je telefon uložený v silikonovém obalu známého čínského výrobce Nillkin, je vysoce pravděpodobné, že se jedná o finální vzhled zařízení. Přesto můžeme z fotografií designovou novinku v podobě přítomnosti skla a kovu. Celkově je vidět velká inspirace z modelové řady S6.
 

Přední a zadní strany jsou tedy vyrobeny ze skla, zatímco boční rámeček je kovový. Nechybí ani chytrý stylus S-Pen, který bude opět vyjíždět ze spodní části rámečku. 
 

Také fotoaparát s bleskem se umístněním moc neliší oproti těm z řady S6. Dost pravděpodobně se tedy z nového Notu stane pouze zvětšený model Galaxy S6, ovšem s bohatým softwarem a možností využití speciálního stylusu. Otázkou zůstává, jak se popere s konkurencí ve vlastních řadách v podobě chystaného modelu Galaxy S6 edge+. Ten totiž bude vypadat také totožně jako model S6 edge a hardwarově zcela jistě nebude pozadu. Jediným rozdílem zřejmě bude chytrý stylus S-Pen.
 

Note 5 i S6 edge+ pravděpodobně budou hodně podobné i v hardwarové výbavě. Veškeré informace bychom se měli dozvědět již 12. nebo 13. srpna, kdy je naplánované odhalení obou přístrojů.