Huawei TalkBand B2 je po designové stránce velmi zajímavým kouskem hardwaru. Konkrétně jsme testovali „nejluxusnější“ bronzovo-zlatou variantu s koženým páskem, náramek je ale dostupný i v černé a bílé variantě, ovšem pouze pryžovým páskem.
 
 
Designu náramku spoléhá na hladké linie a ostré hrany, díky čemu vypadá náramek elegantně a v bronzové barvě téměř až luxusně. Také na ruce vypadá velmi dobře, zejména zlatá varianta, kterou ocení jak pánové, tak dámy. Hnědý kožený řemínek s motýlovou přezkou je vhodnou investicí, jelikož ostatní barvy jsou dodávány pouze s pryžovým řemínkem, se kterým se B2 mění v „obyčejný“ sportovní doplněk. Díky standardnímu 15mm uchycení si však můžete na trhu vybrat i jakýkoliv jiný kompatibilní pásek.
 
Konstrukce je precizní, a to především proto, že je celé zařízení kompletně z kovu. V kovové kolébce, kterou drží na ruce zmiňovaný kožený nebo pryžový pásek, je umístěn hlavní prvek celého zařízení, který se po vyjmutí z kolébky promění ve stylové Bluetooth handsfree, za které by se nemusel stydět ani James Bond. Samotné sluchátko drží v kolébce velmi pevně a nehrozí, že by se vám samo uvolnilo. Rozměrově se příliš neliší od standardních handsfree do ucha konkurenčních výrobců, i když je na dnešní dobu celkem hranaté.

 

 
 
Na těle sluchátka najdeme interaktivní dotykový OLED displej, duální mikrofon pro telefonování, hlavní ovládací tlačítko a standardní microUSB konektor pro nabíjení. Propojení s počítačem bohužel není možné, veškerá komunikace probíhá skrze Bluetooth 3.0 s vaším chytrým telefonem.
 
Že je náramek vhodný pro sportovní aktivity potvrzuje i certifikace IP57. To znamená částečnou prachuodolnost a vodotěsnost do hloubky 1 metru po dobu 30 minut. Nemusíte se tedy bát, že si náramek poškodíte při umývání rukou a zvládne i kratší plavání. Pozor musíte dát pouze na kožený řemínek, který by se neměl dostat do kontaktu s vodou. Naštěstí v balení u bronzové varianty najdete i pryžový pásek, takže je můžete mezi sebou střídat.
 

 
Výše zmíněný OLED displej bohužel patří mezi největší slabiny náramku, přestože by se mělo jednat spíše o jeho chloubu, jelikož jde o hlavní ovládací prvek. Nabízí úhlopříčku 0,73 palce a rozlišení 128 × 88 pixelů, je plně monochromatický a skrytý za zrcadlovým sklem, takže když je vypnutý, nelze jej v náramku odhalit. Jinak mnoho funkcí můžete ovládat právě skrze displej, případně pomocí ovládacího tlačítka na těle sluchátka. Na displeji vidíte ve výchozím stavu čas, datum, stav baterie a připojení Bluetooth a přejetím prstu pak můžete listovat mezi dalšími funkcemi.
 
Naopak škrábance jsou však na zrcadlovém potahu vidět velmi dobře. Také sluneční světlo se příliš se zrcadlem nekamarádí, což je hlavní kámen úrazu. Na přímém slunečním světle toho opravdu moc neuvidíte, spíše vůbec nic. A nemusí se zdaleka jednat o přímé sluneční paprsky, stačí zkrátka běžný jasnější den a na displeji si nic nepřečtete.
 

 
Vestavěná baterie nabízi kapacitu 90 mAh a podle výrobce by měla udržet náramek v pohotovostním režimu až 14 dnů nebo až 6 dnů při běžném používání. Na tuto hodnotu jsme se ale během testování nedostali, přesto je výdrž stále velmi solidní. Při běžném používání, kdy náramek měřil vše co umí a několikrát za den jsem využil funkce handsfree, se výdrž pohybovala kolem plných třech dnů.
 
Náramek v sobě ukrývá řadu základních senzorů pro měření všemožných funkcí. Nechybí zde klasický akcelerometr a 6-osý gyroskop. Kombinace těchto dvou senzorů pomáhá náramku rozeznat, jakou činnost právě provádíte a dokáže automaticky rozpoznat chůzi, běh nebo jízdu na kole. S přesností jsme během testování neměli žádný výrazný problém. Gyroskop opravdu hodně pomůže s počítáním kroků a podobně, ale rozpoznání občas trochu pozlobí. Například jsme občas ušli několik desítek kroků během spánku. Možná jsme ve firmě náměsíční?

 
 
Zajímavou funkcí je rozpoznání lehké a hluboké fáze vašeho spánku, čas kdy jste vzhůru i kdy usínáte a na základě těchto údajů vám sdělí hodnocení kvality vašeho spánku. Pomocí aplikace v telefonu si pak můžete nastavit i budík, kdy vás náramek probudí v určitém časovém úseku v lehké fázi spánku pomocí vibrací. Kromě sledování spánku samozřejmě zařízení nabízí i mnoho dalších funkcí. Listováním pomocí dotykového displeje si můžete na displeji zobrazit datum a čas, počítadlo kroků, počet spálených kalorií, zjistíte jak dlouho jste spali a můžete si aktivovat mód tréninku, kdy vám náramek kromě kroků počítá také čas, který cvičení věnujete.
 
Důležitou součástí náramku je však také smartphone. Celkem jsou podporovány smartphony s operačním systémem Android 4.0+ nebo iOS 7.0+, pro které je zdarma dostupná speciální aplikace Huawei Wear. Propojení obstarává klasicky Bluetooth, bohužel však ve starší verzi 3.0. Pomocí této aplikace můžete sledovat statistiky vašeho cvičení a především nastavovat všechny dodatečné funkce náramku. Například upozornění, když příliš dlouho sedíte – náramek vám po určitém čase sezení u stolu zavibruje a připomene vám, že se máte protáhnout. Pokud máte náramek spojený s telefonem a nemůžete telefon najít, tak jej pomocí této funkce můžete nechat zazvonit nahlas. Naopak funkce ochrany proti odcizení vás automaticky upozorní, jakmile se od svého telefonu příliš vzdálíte.

 
 
Co se týče samotného sluchátka, je dostatečně lehké a skvěle sedí v uších. Po vytažení z kolébky se hovor automaticky příjme přibližně do dvou sekund, takže máte dostatek času pro usazení sluchátka v uchu. Hůr je na tom ale kvalita samotného hovoru. TalkBand B2 rozhodně neodpovídá ve kvalitě hovorů konkurenčním výrobcům a občasně se dokonce potýká s nechvalně proslulým „chrastěním“. Avšak druhá strana si na kvalitu hovoru nikdy nestěžovala, nejspíš díky aktivnímu potlačení okolního ruchu pomocí samostatného mikrofonu.
 
Huawei TalkBand B2 je bezesporu zařízení, které si najde své majitele. Pokud jste zvyklí na komunikaci skrze Bluetooth handsfree do ucha, tak nápad s jeho přenášením na zápěstí je prostě skvělý. Stejně tak přítomnost zajímavých sportovních a měřících funkcí. Bohužel se nelze vyhnout záporným stránkám, mezi které můžeme s jistotu zařadit zejména absolutně nečitelný displej za jasného denního světla či kvalitu hovorů, která občas dokáže pozlobit.