Powerbanky

Powerbanka je vlastně externí baterie, ve které máte uložený náhradní zdroj elektrické energie, pokud si nemáte zrovna svůj mobilní telefon (tablet, chytré hodinky, navigaci a další), kde přímo a hned nabít ze zásuvky.

Co na MobilMaxu najdete?

Ať už hledáte vysokokapacitní Powerbanku nebo miniaturní Powerbanku pro občasné použití, tak u nás v MobilMaxu si rozhodně vyberete. Nabízíme mnoho druhů PowerBank všech značek a modelů – Baseus, Borofone, Swissten, Recci a další. Podívejte se do naší široké nabídky a vyberte si přesně tu, která vám bude nejlépe vyhovovat.

 

Powerbanky ruzne designy a funkce

 

Kapacita Powerbanky je vždy na prvním místě

Při výběru správné Powerbanky se zaměřte především na její kapacitu, která by měla být větší než kapacita zařízení, které pomocí ní plánujete dobíjet. Skutečná kapacita baterie Powerbanky je téměř vždy o cca 30 - 40 % menší než je uvedená kapacita. Takže čím větší kapacitu Powerbanky si vyberete, tím lépe. Ale bohužel čím vyšší je kapacita Powerbanky, tím je samotná hmotnost a velikost Powerbanky vyšší, takže se vám bude i hůře přenášet.

 

Rozdělení kapacit Powerbank

 

Rychlost nabíjení

Powerbanka vám nabije vaše zařízení rychleji, čím vyššívýstupní proud, který se udává v ampérách (A). Takže Powerbanka s výstupním proudem 1A samozřejmě nabije vaše zařízení pomaleji, než Powerbanka s výstupním proudem 3A. Ale pokud máte Powerbanku s nižším výstupním proudem, tak vám její kapacita zase vydrží déle.

 

Důležitá je i rychlost nabíjení samotné Powerbanky. Velmi výhodné je mít i vestavěný ukazatel stavu baterie samotné Powerbanky, takže nezůstanete nikdy bez záložního zdroje energie. Samozřejmě čím vyšší je vstupní proud Powerbanky, tak tím se i rychleji ona nabíjí. Powerbanka se vám bude rychleji nabíjet přímo ze sítě než například z notebooku.

 

Další zajímavé funkce Powerbanky

Při výběru správné Powerbanky se můžete ještě soustředit na další zajímavé funkce, které by se vám mohly případně hodit.

 

Nejzajímavější funkcí je podpora rychlého nabíjení. Powerbanka s rychlým nabíjením samozřejmě nabije vaše zařízení mnohem rychleji. Ale nezapomeňte, že rychlé nabíjení musí podporovat i samotné nabíjené zařízení.

 

Další zajímavou funkcí je bezdrátové nabíjení. S Powerbankou s bezdrátovým nabíjením nemusíte řešit žádné další kabely navíc, takže je samotné nabíjení velmi pohodlné. Ale nezapomeňte, že bezdrátové nabíjení musí podporovat i samotné nabíjené zařízení.

 

Pokud potřebuje Powerbanku používat i na delších túrách do přírody, tak by se vám hodila odolná Powerbanka s různými stupni krytí IP (odolnost vůči vodě a prachu). Při pobytu v přírodě se vám dále může hodit i vestavěná funkce svítilny, kterou v noci jistě velmi oceníte. Anebo můžete investovat do solární Powerbanky, kterou můžete například připevnit na batoh a průběžně ji díky slunci dobíjet celý den. Solární nabíjení je však velmi pomalé.

 

Pozor na extrémní počasí

Powerbanky bohužel nejsou přizpůsobené extrémnímu chladu, takže na zimní výpravy si přibalte Powerbanku s vysokou kapacitou, neboť vám ji zima začne sama vybíjet. V batohu si ji dobře zabalte, aby byla, co nejvíce izolována.

 

Powerbankám bohužel škodí i příliš velké teplo, takže ji rozhodně nenechávejte dlouho na přímém horkém slunci.

 


Přečíst více
Filtry
Cena
Výrobci
Značka zařízení
Barva
Typ konektoru/koncovky
Počet výstupů
Max. výkon bezdrátového nabíjení (W)
Max. výkon drátového nabíjení (W)
Podpora bezdrátového nabíjení
Max. výstupní výkon (W)
Max. výstupní proud (A)
Max. výstupní napětí (V)
Typ rychlonabíjení
Podpora rychlonabíjení
Kapacita baterie
Načíst další produkty
Načítám, prosím vydržte...

Používáním našeho webu souhlasíte s používáním cookies ve vašem prohlížeči. Více informací

Souhlasím