Paměťové (Micro SD) karty

U paměťových karet je nejdůležitější vsadit na kvalitu, protože levnější neznačkové paměťové karty se brzy ničí a tím můžete ztratit i svoje uložená data. Při výběru té správné paměťové karty se zaměřte nejvíce na značku, kapacitu a rychlost. Kapacita a rychlost paměťové karty je vždy uvedená na jejím obalu.

Jaké paměťové karty k mobilu na MobilMaxu najdete?

U nás v MobilMaxu nabízíme pouze značkové paměťové karty od velikosti 8 GB až po velikost 128 GB kvalitních značek Samsung, Kingston a Adata. Podívejte se do naší široké nabídky a vyberte si tu nejlepší právě pro vás.

 

Pamatove karty ruzne typy a designy

 

Výběr kapacity je nejdůležitější

Před pořízením paměťové karty se dobře zamyslete, jak velkou kapacitu potřebujete. Samozřejmě platí, že čím vyšší kapacita paměťové karty, tím lépe. Ale zjistěte si i, jak velkou kapacitu paměťové karty podporuje váš mobilní telefon.

 

Rychlost paměťové karty

Dalším důležitým parametrem při výběru paměťové karty je její rychlost. Karty se podle rychlosti rozdělují do několika tříd. Čím vyšší označení karty, tím samozřejmě i vyšší rychlost.

 

Rychlost Class 4 vám bude stačit pro menší množství fotek v nižším rozlišení a videa v menším rozlišení.

Rychlost Class 10 je vhodná pro natáčení Full HD videí a k focení fotografií s vysokým rozlišením.

Rychlost Class 10 U3 je vhodná pro natáčení 4K a 8K videí.

 

Důležitá upozornění

Jestliže máte na paměťové kartě důležitá data, tam vám doporučujeme vaše data pravidelně zálohovat třeba na externí disk nebo do cloudu.

 

Dále vám doporučujeme zbytečně kartu ze slotu nevyndávat a v případě, že se jí musíte dotýkat, tak si dejte pozor, abyste se nedotkli kontaktů na kartě, neboť byste tím mohli kartu poničit.

 


Přečíst více
Filtry
Cena
Výrobci
Maximální velikost paměťové karty
Načítám, prosím vydržte...

Používáním našeho webu souhlasíte s používáním cookies ve vašem prohlížeči. Více informací

Souhlasím