Začněme cenou, která u parádně vyladěné mašiny ve verzi s vestavěnou 16GB pamětí začíná na pouhých 329 dolarech, zatímco 64GB verze atakuje hranici 389 dolarů. V přepočtu na náš kurz včetně daně by tedy startovací cena varianty s menší pamětí měla začínat na deseti tisících.
 

Dále na telefonu zaujme zadní kryt StyleSwap, který se bude dát kdykoliv vyměnit za různé variace. Nabídka momentálně zahrnuje tradiční i méně tradiční materiály včetně bambusu, kevlaru, černé meruňky či palisandru. Výchozí volbou, kterou naleznete v krabici s telefonem, bude černý kryt s pískovcovou úpravou.
 

Jak se dalo očekávat, OnePlus 2 dostal pořádnou porci hardwarové výbavy. Procesor Qualcomm Snapdragon 810 bude spolupracovat s 3GB nebo 4GB RAM (dle kapacitní varianty 16/64GB). Displej zůstal na první pohled nezměněný, uživatele čeká 5,5 palcový Full HD zobrazovač. Narozdíl od první generace však bude obrazovka jasnější a nabídne přesnější reprodukci barev.
 

Fotoaparát nabídne rozlišení 13MPx, optickou stabilizaci obrazu, laserové zaměřování a perfektní světelnost. Telefon bude umět natáčet standardní videa v rozlišení 4K, ale také zpomalené záběry při rychlosti 120 snímků za sekundu a rozlišení 720p. Perfektní selfies obstará přední kamera s rozlišením 5MPx.

Pod displejem nebude chybět čtečka otisků prstů, která dle slov tvůrců funguje rychleji než ta v šestém iPhonu. Uživatelé si budou moct do přístroje uložit až pět otisků. A celé to napájí integrovaná baterie se slušnou kapacitou 3.300 mAh.

 

Telefon bude napájen moderním portem USB typ-C. K dispozici bude adaptér, který umožní uživatelům využít microUSB příslušenství. OnePlus 2 nezapomíná ani na 4G LTE či oblíbenou funkci Dual SIM.

Stejně jako předchozí model, i OnePlus 2 bude ke koupi vyžadovat speciální pozvánku. Nicméně výrobce slibuje, že získání pozvánky nyní bude mnohem jednodušší záležitostí díky větším výrobním zásobám a kapacitám.
 

Telefon by měl být k dispozici na objednávku na řadě klíčových trhů již od 11. srpna tohoto roku. Co se týče dalších zemí včetně té naší, bližší informace by se měly objevit již brzy.