O nás

Kdo jsme

MobilMax v číslech

2000 V tomto roce jsme prodali první telefon
234000 Prodaného zboží
17 Prodejnců a techniků žijících
5 Poboček po celé ČR

Klíčové hodnoty

 

Umíme i nepracovat

O nás
O nás
O nás
O nás
O nás
O nás

Naše malé dějiny

1999 - Vznik myšlenky

Nápad s podnikáním v oboru mobilních telefonů se zrodil v partě studentů fakulty Informatiky Masarykovy univerzity a VUT Brno již při studiu v roce 1999. Celé věci výrazně napomohl přístup k potřebnému software a vzdělání v oboru slaboproud, tedy i možné provádění servisních zákroků a odblokací, které byly v dané době žádané.

Březen 2000 - Založení MobilMaxu

Po půlročním provizorním fungování na vysokoškolských kolejích jsme se začali poohlížet po možném prostoru pro prodej. V březnu roku 2000 se nám naskytla příležitost využítí části kancelářských prostor na rušné brněnské ulici Štefánikova v budově č.61 a tak vznikl první obchodní prostor firmy a vzniká značka MobilMax.

 

 

 

 

Říjen 2000

Díky rychle rostoucímu sortimentu zboží a horšímu přístupu byl brzy zvolený prostor nevyhovující a tak v říjnu téhož roku byla prodejna přesunuta do obchodních prostor na Palackého třídu č.15 k tramvajové zastávce Jungmannova. Zde, po potřebných úpravách, bylo vytvořeno kompletní zázemí ještě mladé firmy včetně servisu a kanceláře. Po úspěšných Vánocích, kdy se Nokie 3310 prodávali jako rohlíky začaly také vzkvétat první myšlenky na internetovou prezentaci i eshop.

 

Prodejna MobilMax Palackého tř.15 leváProdejna MobilMax Palackého tř.15 pravá

2002

Umístění prodejny mimo samé centrum Brna a spolupráce s firmou Perpetuum mobile vyústilo v roce 2002 v převzetí jejich prodejní jednotky na ulici Rooseveltova 9 u Janáčkova divadla. Mobilmax se tak rozrostl o další prodejnu. Mladická nerozvážnost a nejasnost v budoucím směřování v podnikání i životě nás, v té době ještě studentů, vedla k prvním provozním sporům. 

Firma dostala první zásah v rozvoji a byla rozdělěna na 2 části.

 

2004

Jedna část se v roce 2004 po otevření další provozovny na ulici Štefánikova transformovala na právnickou osobu ZONES s.r.o.

 

2005

V roce 2005 pak odkoupila zpět oddělenou část se značkou MobilMax, která se také rozrostla o prodejnu na ulici Brandlova. Další roky se nesly na vlně stabilizace firmy. Byly zrušeny pobočky, které se nacházeli blízko sebe a otevřena pobočka na Křížové 14. Přesunuta do větších prostor byla i základna, tedy prodejna z Palackého tř. 15 naproti na adresu Palackého tř. 48.

2006

Spouštíme první e-shop MobiMax.

 

Načítám, prosím vydržte...

Používáním našeho webu souhlasíte s používáním cookies ve vašem prohlížeči. Více informací

Souhlasím