Veškeré dosavadní úniky se shodují, že iPhone 6S přinese očekávané vylepšení fotoaparátu, který na zásadní upgrade čeká již od modelu iPhone 4S uvedeného v roce 2011. Nová čočka bude mít senzor s rozlišením 12MPx (spekuluje se i o 13MPx čipu pro podporu digitální stabilizace) a bude nahrávat videa v rozlišení 2160p. Nová čipová sada s označením Apple A9 bude obsahovat vylepšenou funkci ISP pro lepší zpracování obrazu s prvky špičkového režimu HDR.
 

Selfie fotoaparát by mohl dostat rozlišení až 5MPx a údajně bude k osvícení používat bílou obrazovku namísto LED blesku (tento trik úspěšně používá několik aplikací, a také telefon LG G Pro 2). Nový fotoaparát by měl umožnit i lepší nahrávání selfie videí (mj. ve zpomaleném záběru a rozlišení 720p).

iPhony 6s a 6s Plus by měly být oficiálně představeny již 9. září. Na tento den totiž Apple chystá již tradiční show, na kterou se nesmírně těšíme. Zajisté lze očekávat i spoustu dalších novinek, například kombinace 16GB paměti a 4K videa asi nebude tím pravým ořechovým. Další informace přineseme již brzy.