Nový tablet se již na první pohled podobá zejména iPadu Mini. Má totiž stejnou uhlopříčku displeje, tedy 7,9 palce s rozlišením 1536 x 2048 pixelů a velmi podobné tělo. Navíc i ostatní prvky můžou připomínat slavného konkurenta. Například vyfrézované dírky reproduktorů na spodní straně, systémový konektor umístněný vespod mezi reproduktory (konektor je mimochodem jako jeden z prvních oboustranný, microUSB typ C), podobně umístněná čočka fotoaparátu, zamykací tlačítko či tlačítka hlasitosti na pravé straně.


Překvapující je přítomnost operačního systému Android, Nokia tedy dává definitivní sbohem Microsoftu a jejich Windowsům. Uživatelské prostředí se nazývá Nokia Z Launcher, bude si pamatovat vaše nejčastější kroky, a poté vám nabízet aplikace, které jste již dříve ve stejnou dobu spouštěli. Nadstavba stojí na původním operačním systému Android 5 Lollipop. Tablet Nokia N1 se bude prodávat za 249 dolarů nejdříve v Číně a později na vybraných světových trzích.

 

Více na: http://www.mobilmania.cz/clanky/nokia-ta-finska-sokuje-predstavuje-n1-s-androidem/sc-3-a-1328901/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=mobilmania&utm_campaign=copylink