Na výstavě nechyběl ani telefon, který používá samotný Iron Man. Vlajková loď z dílen HTC jde minimálně po designové stránce jednoznačně ve stopách svých předchůdců a nepřináší příliš mnoho změn. To ovšem nemusí znamenat chybné rozhodnutí, ba naopak design i zpracování kovového těla můžeme očekávat na jedničku, jak je u tohoto modelu již tradicí. Zmizel často kritizovaný ultrapixelový fotoaparát, nyní má M9 plnohodnotný čip s rozlišením 20MPx. Dle prvních ukázkových fotografií se ale nejedná o žádnou revoluci.
 


Samozřejmě jsme se dočkali upgradu hardwaru, pozitivní zprávou ale je, že velikost uhlopříčky displeje zůstala zachována na pěti palcích. Zůstává i Full HD rozlišení. Operační paměť RAM vyrostla na pěkných 3GB, zatímco procesor dodává Qualcomm, konkrétně Snapdragon 810. HTC si opět zakládá na kvalitním zvukovém výstupu, proto i zde nechybí masivní čelní stereo reproduktory, na kterých firma údajně spolupracovala se známou společností Dolby již od loňského roku.
 


Nebude chybět celá paleta pestrobarevných originálních krytů DotView. Tentokrát bude mít pouzdro průhledná záda, aby lépe vynikl precizní design celého telefonu. Oznámený byl i speciální Active Case s certifikací IP68, tedy odolný vůči vodě a prachu.