Mikrofony k mobilu

Mikrofony jsou zařízení určená k nahrávání zvuku. Při nákupu nového mikrofonu se zamyslete především na tím, k čemu ho budete přesně používat a k jakým zařízením ho chcete připojovat.

Jaké mikrofony k mobilu na MobilMaxu najdete?

U nás v MobilMaxu nabízíme pouze kvalitní klipové mikrofony s různými typy konektorů (3,5mm Jack, USB, Lightning). Podívejte se do naší nabídky a vyberte si ten nejlepší právě pro vás.

 

Mikrofony k mobilnim telefonum ruzne typy konektoru

 

Rozdělení mikrofonů podle typu připojení

Při výběru nového mikrofonu se musíte zaměřit zejména na to, k jakému zařízení a s jakým konektorem ho budete nejčastěji připojovat.

3,5mm Jack je klasický audio konektor pro připojení k mobilnímu telefonu, notebooku nebo počítači.

USB je standardní konektor pro připojení především ke stolnímu počítači.

Lightning je konektor určený pro připojení zařízení značky Apple.

MicroUSB konektor je určený pro připojení především k mobilním telefonům nebo tabletům.

 

Rozdělení mikrofonů podle použití

Mikrofony se mohou používat mnoha způsoby – mezi nejčastěji používané typy patří klipové mikrofony, ruční mikrofony nebo stolní mikrofony.

Klipové mikrofony jsou určeny k připnutí na oblečení a můžete je používat při natáčení videí pro lepší a kvalitnější zvuk. Často je používají i moderátoři v televizi.

Ruční mikrofony můžete buď držet přímo v ruce nebo uložit do stojánku. Opět je můžete využít pro natáčení vlastních videí jako profesionálové.

Stolní mikrofony se pokládají přímo na stůl, takže jsou vhodné zejména pro domácí použití, jako například pro videokonference.

 

Další zajímavé funkce a vlastnosti mikrofonů

Impedance je fyzikální veličina charakterizující střídavý elektrický obvod, který se používá v mikrofonech. Tato hodnota je důležitá především pro správné připojení k zesilovači.

Citlivost mikrofonu je poměr výstupního napětí a akustického tlaku, který toto napětí vybudil. Čím je citlivost vyšší, tak tím lépe umí mikrofon zaznamenat i drobnější změny.

Rozsah frekvencí udává rozmezí hodnot frekvencí, které je mikrofon schopen zaznamenat. Takže čím vyšší má mikrofon rozsah, tím více zvuků umí zachytit.

Protivětrná ochrana je nejčastěji tvořena molitanem a zabraňuje zvuku, který přináší vítr, takže se vám bude hodit především při natáčení venku v přírodě.

 


Přečíst více
Načítám, prosím vydržte...

Používáním našeho webu souhlasíte s používáním cookies ve vašem prohlížeči. Více informací

Souhlasím