Čerstvě oznámený náramek Microsoft Band je konečně oficiální a kupodivu bude pracovat s operačními systémy iOS, Android a Windows. Nositelné zařízení z Redmondu, které můžeme díky displeji řadit spíše mezi chytré hodinky, obsahuje deset senzorů, a bude stát 199 dolarů, což je přibližně 5.500kč. Ve SPojených státech by se náramek měl začít prodávat již 30. října.
 

Uvnitř náramku najdeme již zmiňovaných deset senzorů, a to teploty kůže, intenzity UV záření, dále tříosý gyroskop, GPS, akcelerometr, senzor intenzity okolního osvětlení, optický senzor srdečního tepu, galvanický senzor (ten měří změny ve vodivosti kůže, čímž určuje stupně stresu uživatele), mikrofon a nakonec kapacitní dotykovou vrstvu barevného displeje.
 

Vestavěný dotykový displej běží na technologii TFT, má úhlopříčku 1,4 palce s rozlišením 320 × 106 pixelů. Nechybí ani vibrační motorek, který vás upozorní například na příchozí hovor, zprávu apod. Přestože je náramek plný senzorů, dle výrobce údajně vydrží nabitý až 48 hodin. Například se zapnutým GPS senzorem ale výdrž odhadujeme spíše v řádech několika hodin. Náramek není vodotěsný, ale prachuodolný a poradí si i se stříkajicí vodou.
 

Veškerá zaznamenaná data bude shromažďovat platforma Microsoft Health. Umí spolupracovat s aplikacemi třetích stran, například s aplikací RunKeeper, ale snad budou přibývat další a naopak data mohou poskytnout i jiné náramky (potvrzený je zatím Jawbone Up). Více na: http://www.mobilmania.cz/clanky/microsoft-band-okna-na-zapesti-pozde-ale-poradne/sc-3-a-1328704/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=mobilmania&utm_campaign=copylink


 

Více na: http://www.mobilmania.cz/clanky/microsoft-band-okna-na-zapesti-pozde-ale-poradne/sc-3-a-1328704/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=mobilmania&utm_campaign=copylinkVíce na: http://www.mobilmania.cz/clanky/microsoft-band-okna-na-zapesti-pozde-ale-poradne/sc-3-a-1328704/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=mobilmania&utm_campaign=copylink