Kabely k mobilním telefonům

Nejdůležitější při výběru nového kabelu je ujistit se, jaký typ konektoru na kabelu potřebujete, a zda chcete pomocí kabelu přenášet data anebo nabíjet. Samozřejmě se zaměřte i na délku kabelu a v případě dobíjecího kabelu i na to, zda kabel podporuje rychlé nabíjení.

Nejkvalitnější jsou samozřejmě značkové kabely, které mají kvalitnější provedení jak v materiálech, tak i v konektoru. Pokud váš mobilní telefon i nabíjecí adaptér podporují rychlé nabíjení, tak si určitě vyberte kabel s podporou rychlého nabíjení. A pokud musíte používat svůj mobilní telefon i při nabíjení, tak vám doporučujeme si pořídit kabel se zahnutou koncovkou.

 

Jaké kabely k mobilu na MobilMaxu najdete?

Ať už hledáte nabíjecí kabel nebo datový kabel nebo třeba redukci, tak u nás v MobilMaxu si rozhodně vyberete. Nabízíme kabely a redukce různých značek a typů – například multifunkční redukce značky Baseus, oplétané Rainbow kabely s podporou rychlého nabíjení, hráčské kabely s kolmou koncovkou nebo multifunkční kabely s více koncovkami v jednom. Podívejte se do naší široké nabídky a vyberte si ten nejlepší.

 

Kabely a redukce ruzne designy a typy

 

Rozlišení typů koncovek kabelů

Rozlišujeme 3 základní typy konektorů u kabelů, které se k nabíjení nebo přenosu dat u mobilních telefonů používají.

1. Konektor USB-C je nejčastěji používaný konektor, který je ve tvaru pravidelného oválku, takže ho lze do vašeho mobilního telefonu snadno zastrčit oboustranně.

2. Konektor Lightning je určený pouze pro zařízení značky Apple. Tento konektor je také oboustranný tenký oválek, takže ho lze také používat i vzhůru nohama.

3. Konektor microUSB je starší typ konektoru, který se používá u starších nebo levnějších zařízení. Pozor tento konektor není oboustranný, takže si při jeho připojování dejte pozor na správnou stranu.

 

Kabel s podporou rychlého nabíjení

Pokud máte mobilní telefon i nabíjecí adaptér s podporou rychlého nabíjení, tak si rozhodně musíte pořídit i kabel s podporou rychlého nabíjení.

 

Jestliže si nejste jistí, zda vůbec a jak rychlé nabíjení váš mobilní telefon podporuje, tak si vyhledejte svůj typ mobilního telefonu na www.gsmarena.com, kde to zjistíte.

 

Kabel pro Apple iPhony

Kabely typu Lightning určené pro zařízení značky Apple se bohužel velmi často ničí. Samozřejmě nejkvalitnější je originál Apple Lightning kabel, protože používá ty nejkvalitnější materiály i koncovky. Všechny mobilní telefony Apple iPhone od řady 8 podporují rychlé nabíjení, takže pro ně vybírejte kabely s konektory Lightning s podporou rychlého nabíjení.

 

Redukce

Redukcí existuje spousta druhů a slouží nejen k prodloužení stávajícího kabelu, ale i k propojení různých konektorů, nebo k rozšíření nabídky typů konektorů. Pokud si pořídíte zařízení s jiným typem konektoru, než jaký už doma máte, tak nemusíte rovnou kupovat nový kabel, ale stačí vám malá redukce.

 

Jaké redukce k mobilu na MobilMaxu najdete?

U nás v MobilMaxu nabízíme různé typy redukcí nebo i multifunkční redukce s více konektory. Podívejte se do naší široké nabídky a vyberte si tu nejlepší.

 

Redukce 3,5mm Jack

Přestože jsou dnes moderní bezdrátová Bluetooth sluchátka, tak ještě spousta lidí pořád preferuje drátová sluchátka s audio konektorem 3,5mm Jack. Bohužel některé mobilní telefony již nemají vestavěný audio konektor 3,5mm Jack. Nemusíte hned zatracovat vaše oblíbená sluchátka s audio konektorem 3,5mm Jack. V tomto případě můžete právě využít redukci s audio konektorem 3,5 mm Jack (3,5mm Jack (F) / USB-C (M); 3,5mm Jack (F) / Lightning (M); 3,5mm Jack (F) / microUSB (M).

 

Video redukce

Pokud chcete propojit monitor s notebookem nebo novějším počítačem, bude se vám určitě hodit video redukce. Video redukce se vám může hodit i u TV nebo projektoru.

HDMI – USB redukce se nejčastěji používá pro propojení mobilního telefonu s monitorem nebo TV přes nabíjecí USB-C port.

HDMI – DisplayPort redukce je určená výhradně k propojování moderních zařízení, které nemají kompatibilní konektor, například pro propojení PC a TV.

HDMI – VGA redukci využijete, pokud máte starší monitor, který chcete propojit s notebookem. Jedná se o převod mezi analogovým signálem, takže tato redukce je většinou cenově náročnější.

HDMI - DVI redukce má velmi podobné využití jako ta předchozí.

 

Redukce USB-A

Dobíjení mobilních telefonů většinou probíhá přes dobíjecí adaptér s výstupem pro USB-A a dále přes kabel nebo redukci probíhá dobíjení do zařízení.

Redukce USB-A – USB-C je zřejmě nejpoužívanější redukcí současnosti.

Redukce USB-A – Lightning se používá pro zařízení značky Apple.

Redukce USB-A – Thunderbolt 3 se používá u starších notebooků značky Apple, které ještě nevyužívají konektor USB-C.

 

Datové redukce

Nejpoužívanější datovou redukcí je USB-C (M) – USB-A (F), která se používá pro propojení mobilního telefonu s PC a mnoho dalšího. Redukce funguje i v případě USB-C (F) – USB-A (M).

Další datovou redukcí je USB-C (M) – HDMI (F), kterou využijete, pokud vlastníte notebook bez HDMI portu, ale s USB-C konektorem.

 


Přečíst více
Filtry
Cena
Výrobci
Typ zařízení
Značka zařízení
Barva
Typ konektoru/koncovky
Maximální propustnost (W)
Typ rychlonabíjení
Délka (m)
1029040_Redukce USB na USB-C a microUSB cerna_01.jpg
SLEVA -24%
Načíst další produkty
Načítám, prosím vydržte...

Používáním našeho webu souhlasíte s používáním cookies ve vašem prohlížeči. Více informací

Souhlasím