Počínaje s Galaxy Note 5 úniky uvádějí přítomnost 5,67 palcového QHD Super AMOLED displeje. Obecně se očekávala o něco větší uhlopříčka, proto níže ukázaný uniklý render pravděpodobně není na 100% přesný. Samozřejmě nesmí chybět výkonný procesor. V tomto případě čip vlastní výroby Exynos 7422, přepracovanou verzi Exynosu 7420, který najdeme uvnitř současných vlajkových lodí S6 a S6 edge.
 

Na druhé straně Galaxy S6 edge Plus dostane uhlopříčku o velikosti 5,7 palce a procesor Snapdragon 808. Uživatelé se dále můžou těšit na 32GB interní paměť, 16MPx fotoaparát s optickou stabilizací a nahráváním videa v rozlišení až 2160p. Na přední straně poslouží 5MPx kamera jako skvělý prostředek k parádním selfie. Pokud jsou informace pravdivé, zařízení se dočká i baterie se slušnou kapacitou 3.000mAh. 
 

Na obou zařízeních najdeme skleněná záda ve stylu modelu Galaxy S6, uživatelé se tím budou muset rozloučit s možností vyměnitelné baterie, přičemž Note 5 by to měl vynahradit kapacitou až 4.100mAh. Jelikož se informace nezmiňují o microSD slotu, je zde stále naděje, že by mohl být přítomný alespoň v modelu Note 5.

Záměr Samsungu tedy začíná být jasný - zatímco Note 5 bude cílit na uživatele hledající maximální výkon pro práci a zábavu, S6 edge Plus bude cílit spíše po zájemcích o designový telefon s přehlednou jemnou obrazovkou nabízející stylovost a slušnou porci zábavy.