Ještě donedávna se ochrana displeje u mobilního telefonu řešila formou tenkého kousku ochranné fólie. Relativně levná, ale rozhodně ne dokonalá ochrana. Obyčejná fólie snese běžné opotřebení od nehtů, a také drobné škrábance. Jak ale můžete vidět ve videu níže, se svazkem klíčů nebo dokonce čepelí kapesního nože se rozhodně nekamarádí.

 

 

Proto byste se měli vyvarovat veškerých starostí o bezpečnost displeje a vybavit ho nenápadným, ale nekompromisně odolným příslušenstvím v podobě trzeného skla. Díky mimořádně odolnému výrobnímu materiálu se většina skel pyšní tvrdostí 9H. Pro běžné uživatele to znamená, že si nalepením skla na displej svého telefonu nemusí dělat starosti, pokud telefon hodí do tašky společně se svazkem klíčů, mincemi či jinými ostrými předměty. Sklo si dokonce dokáže poradit s nožem a lze ho pohladit také vrtačkou.

 

 

Tím ovšem výhody tvrzeného skla rozhodně nekončí. Například noční můra každého uživatele běžných ochranných fólií, tedy jejich aplikace, je v případě tvrzeného skla úžasně jednoduchá, bez lepidla a zvládne ji opravdu každý. Dokonce i ten, kdo si na lepení fólií ještě nikdy netroufl. Veškeré nalepení tvrzeného skla probíhá nasucho a díky absenci tvorbě vzduchových bublinek nyní před aplikací pouze stačí pohlídat, aby byl displej čistý a bez částeček prachu na jeho povrchu.

 

 

Další skvělou vlastností je bezkonkurenční tepelno-chemicko-nárazovou odolností. V případě opravdu tvrdého nárazu, kdy by došlo k rozbití skla, ve většině případů sklo pouze praskne, ale zůstane vcelku. Jelikož tím zároveň absorbuje veškerou energii nárazu, displej telefonu zůstane i nadále nepoškozený.

Nejdůležitější vlastnosti:

  • Odolné proti poškození, poškrábání a nečistotám
  • Ochrana displeje mobilního telefonu před poškozením
  • Suchá aplikace
  • Nezanechává vzduchové bubliny
  • Zaoblené hrany
  • Naprosto transparentní
  • Oleofóbní vrstva
  • Velmi tenké

 

Široký výběr tvrzených skel pro telefony všech výrobců najdete i v našem eshopu.