Podzimní představení iPhonu 6s a 6s Plus se blíží mílovými kroky, o čemž nasvědčuje i nárůst různých úniků. Nejnovější spekulace o vybavení nového telefonu z dílen Applu pochází z údajných interních dokumentů společnosti Foxconn, tedy přímého výrobního partnera giganta z Cupertina. Pokud dokumenty mluví pravdu, můžou uživatelé očekávat přepracovaný fotoaparát s rozlišením 12MPx a plnohodnotným natáčením 4K videa. Také by se telefon mohl vůbec poprvé dočkat paměti RAM s velikostí 2GB.
 

O další rozruch se postaral výrobce pouzder ITSKINS, který začal pracovat na nových ochranných obalech pro modely iPhone 6s i 6s Plus. Z uniklých náčrtů níže lze snadno vyčíst, že došlo k drobnému ztloustnutí obou přístrojů.
 

Zatímco nová generace bude vzhledově zcela stejná s tou prozatimní, rozměry iPhonu 6s museli designéři navýšit na 7mm, což je o 0,1mm více, než u předchůdce. To iPhone 6s Plus naroste jen nepatrně. Z původních 7,1mm na 7,13mm. 
 

U Applu je zvykem spíše ztenčování telefonů, nárůst tloušťky tedy s největší pravděpodobností opravdu znamená přítomnost speciálního dotykového displeje Force Touch, který Apple nasadil například u nejnovějších MacBooků nebo hodinek Apple Watch. iPhony 6s tak zřejmě budou další v pořadí, kteří dostanou do výbavy tuto speciální technologii schopnou rozlišovat sílu dotyku. Force Touch samozřejmě umožní telefon ovládat pomoci zcela nových gest, jak naznačuje i vývojový kód systému iOS 9.