Při vývoji hodinek se firma Huawei inspirovala u klasických hodinek švýcarského typu, což ji dává výhodu před konkurencí, a to minimálně po designové stránce. Společně s Moto 360 patří tyto hodinky mezi to nejstylovější, co můžete na trhu chytrých hodinek pořídit. Bohužel si za to také budete muset náležitě zaplatit – cena hodinek má začínat kolem 11 tisíc za základní modely, přičemž se může vyšplhat až na 22 tisíc korun (záleží na typu pásku atd.). My jsme měli otestovat základní variantu s černým koženým páskem.

 
 
Jak lze vidět v našem prvním unboxing videu, hodinky jsou uloženy v luxusní krabičce. Po oddělení skořápky narazíme na další krabici, ve které se již ukrývají samotné hodinky. Pod nimi nalezneme magnetickou nabíječku, nabíjecí adaptér a soubor manuálů.

 

 
Hodinky nabídnou 1,4“ kruhový displej s rozlišením 400 x 400 pixelů. V těle se dále nachází procesor od společnosti Qualcomm s frekvencí 1,2 Ghz, 512 MB RAM a interní paměť s kapacitou 4 GB. Ve výbavě nechybí ani senzor srdečního tepu či barometr.
 
Nová verze systému Android Wear, která je v hodinkách předinstalována, umožní jejich spárování nejen s androidovými smartphony, ale také se zařízeními se systémem iOS, co jsme sami osobně vyzkoušeli. Stačí si v obchodě App Store stáhnout aplikaci Android Wear, která se s hodinkami sama spáruje a také je připraví pro používání. Nutno ale dodat, že jsou možnosti aplikace vcelku chudé. V základu v podstatě nabízí pouze možnost měnit ciferníky na hodinkách. Notifikace ale fungují spolehlivě i na iOS.

 

 
Překvapilo nás, že menu je kompletně v angličtině, ale to byla spíše záležitost testovacího kusu. Na výběr je zde z desítek povedených i méně povedených ciferníků. Zajímavostí je, že ciferníky v pohotovostním režimu po několika vteřinách zhasnou a jsou vidět pouze bílé ručičky na černém pozadí. Tím se významně šetří výdrž baterie. Ta má mimochodem dle výrobce nabízet až 1,5 dne na jedno nabití.

 
 

Hodinky nabízí řadu vestavěných aplikací. Kromě základního nastavení nechybí budík, stopky, krokoměr, měření srdečního tepu, různé fitness aplikace, „svítilnu“, připomínky či spoustu vestavěných aplikací od společnosti Google. Hodinky vás uslyší na heslo „OK, Google“, podporují hlasové vyhledávání na Googlu, také překlad. Nechybí ani propracovaná aplikace počasí.
 
Suma sumárum, Huawei Watch jsou povedené chytré hodinky, které v sobě do budoucna ukrývají obrovský potenciál. Verze vyšší varianty s kovovým řemínkem zcela v pohodě nahradí vaše dosavadní hodinky. Pro většinu lidí zřejmě bude nejdůležitějším faktorem prodejní cena, která je v porovnání s konkurencí, například s Moto 360, nastavená dost vysoko.