Pokud se podíváme na parametry, je jasné, že novinka míří na vyšší střední třídu. Telefon v sobě ukrývá  osmijádrový procesor Snapdragon 617 v kombinaci se 2 GB RAM. Do začátku uživatel dostane 16 GB interní paměť, avšak nechybí podpora paměťových karet, teoreticky až do velikosti 2 TB. Příjemným překvapením je operační systém. One A9 se totiž po Nexusech stává vůbec prvním zařízením, na kterém se objeví nejnovější Android 6.0 Marshmallow. Zároveň výrobce inovoval také svou nadstavbu Sense na verzi 7.0.
 

HTC v tomto modelu klade důraz i na fotoaparát, jelikož doteď se bohužel tato značka rozhodně nespojovala s kvalitní fotografií. Tentokrát by se to ale mohlo podařit - zadní fotoaparát disponuje 13 Mpx, zvládá ukládat do formátu RAW a dostalo se rovněž na optickou stabilizaci obrazu. U čelní kamerky jsou nasazeny již tradiční Ultrapixely. Kromě fotoaparátu se HTC soustředí také na zvuk. Bohužel však model A9 nedostal tak oblíbené stereo reproduktory, což je rozhodně veliká škoda. Nicméně by to měl vynahrazovat nadprůměrně kvalitní výstup do sluchátek s vestavěným 24bitovým 192KHz DAC převodníkem.
 


V další výbavě nebude chybět čtečka otisků prstů, která se nachází pod displejem. Dále v telefonu najdeme Wi-Fi, GPS s podporou GLONASSu, NFC, ale také podporu LTE a to včetně všech u nás využívaných frekvenčních pásem. Otázkou zůstává, jak to všechno zvládne utáhnout integrovaná baterie s kapacitou 2 150 mAh. Na druhou stranu novinka podporuje rychlé nabíjení.