MobilMax ve čtvrtek 11. prosince nechyběl na skvělé akci #HTCmeetup, neboli oblíbené události pro všechny fanoušky značky HTC.

Hlavní hvězdou večera byl samozřejmě nový Desire Eye, řečený „Kyklop“ s parádní 13MPx selfie kamerou, ale nechyběla ani outdoorová minikamera HTC RE a spousta dalšího příslušenství.

Připravili jsme pro vás krátkou reportáž včetně fotografií a videa.

 

HTC Desire Eye

HTC Desire Eye je nejvýkonnějším přírustkem v produktové řadě Desire, přestože mu nechybí většina vlastností z vlajkového modelu One (M8). Telefon přichází se svěžím designem, velmi výkonným hardwarem a plnohodnotnou selfie kamerou na přední straně (ano, včetně duálního blesku!), navíc je díky certifikaci IPx7 i odolný vůči krátkodobému ponoření do vody.
 

    
 

Přestože slovo Desire u HTC značí spíše střední třídu, Eye může hravě konkurovat těm nejlepším telefonům na trhu. Může za to zejména čtyřjádrový procesor Snapdragon 801 dodávající telefonu solidní porci výkonu. Nechybí ani LTE konekivita, či oblíbené stereo reproduktory velmi šikovně ukryté na přední straně hned vedle Full HD displeje s uhlopříčkou 5,2 palce.
 

 
 

Hlavním tahákem telefonu jsou dva skvělé 13MPx fotoaparáty s BSI senzory a duálními LED blesky. Nechybí spousta softwarových funkcí, díky kterým své fotografie dovedete k dokonalosti. Zajímavý je například software Eye Experience využívající unikátních vlastností obou kamer ve spoustě aplikací jako je například oblíbený Skype. Telefon navíc skvěle spolupracuje s kamerkou HTC RE, kterou jsme také měli možnost vyzkoušet.

 

HTC RE

Netradiční kamerka z dílen HTC překvapuje nejen výrobcem, od kterého vzešla, ale také designem a pestrou škálou funkcí. Je navržena tak, aby její uživatelé mohli zachytávat a sdílet každý okamžik. Kamera má parádní design a skvěle padne do ruky. Disponuje 16MPx fotoaparátem s CMOS senzorem a 146 stupňovou čočkou. Pozorovací úhel je skutečně obrovský, zejména při zapnutém super širokém úhlu, tedy softwarově předělaném rybím oku. Kamerka zvládá natočit 2 hodiny Full HD videa a její paměť je rozšířitelná pomocí microSD karty. A bonus navíc? Je vodotěsná!
 

 
 

Se smartphonem se propojuje pomocí speciální RE aplikace, která automaticky synchronizuje fotky i videa. Propojení s telefonem funguje skrze WiFi Direct, zejména díky potřebě plynulého přenosu videa. RE jinak zálohuje do telefonu, na Cloud a nebo spolupracuje s aplikací Zoe od HTC. Na spolupráci kamery a telefonu HTC Desire Eye se můžete podívat v našem krátkém videu pod článkem.