Flash disky a OTG

V dnešní době si svoje data můžete jednoduše ukládat na malé přenosné flash disky a přenášet je tak rychle mezi různými zařízeními. Nyní se dají flash disky připojovat nejen k počítačům, televizím a notebookům, ale i k tabletům, a dokonce i k chytrým mobilním telefonům.

Jaké flash disky na MobilMaxu najdete?

U nás v MobilMaxu nabízíme pouze ověřené značkové flash disky od velikosti 32 GB až po velikost 128 GB kvalitních značek Samsung a Kingston. Podívejte se do naší široké nabídky a vyberte si ten nejlepší právě pro vás.

 

Flash disky a ruzne designy

 

Na co zaměřit při výběru flash disku

Při výběru nového flash disku se zaměřte především na jeho kapacitu udávanou v GB, aby odpovídala vašim potřebám.

Druhou věcí, na kterou se rozhodně zaměřte je typ konektoru (USB, microUSB, USB-C, Lightning) flash disku.

Dalším důležitým parametrem při výběru flash disku je rychlost zápisu a čtení, která se většinou udává v MB/s. Zápis udává, jakou rychlostí dokáže flash disk ukládat data. Čtení udává, kolik dat umí flash disk zpřístupnit za 1 sekundu. Nejčastější typy rychlostí USB flash disků jsou USB 2.0 - 480 MB/s, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) - 5 GB/s, USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) - 10 GB/s.

 

OTG flash disky

OTG flash disky lze připojit k mobilním telefonům nebo tabletům pouze tehdy, pokud podporují funkci OTG. OTG flash disky vám umožňují přenos dat přímo z vašeho chytrého telefonu a obráceně. Takže díky nim můžete vlastně rozšířit uložiště propojeného zařízení.

 

USB-C flash disky

Nejznámější výhodou USB-C flash disku je jeho pravidelný konektor, takže nemusíte vůbec přemýšlet, kterou stranou ho připojit. USB-C flash disk umožňuje podporu všech standardů USB včetně USB 3.2 Gen 2.

 

Lightning flash disky

Flash disk s konektorem Lightning je primárně určený pro zařízení značek Apple. Takže můžete snadno přenášet data mezi počítačem a zařízením značky Apple.

 

Wi-Fi flash disky

Wi-fi flash disky vám umožní bezdrátové připojení pomocí sítě Wi-Fi. Jejich výhodou je automatické stahování a zálohování dat např. data z vašeho telefonu.

 


Přečíst více
Filtry
Cena
Výrobci
Načítám, prosím vydržte...

Používáním našeho webu souhlasíte s používáním cookies ve vašem prohlížeči. Více informací

Souhlasím