Chytré hodinky

V dnešní době už chytré hodinky (SmartWatch) nejsou určeny primárně jen ke sportování, ale stávají se důležitým módním doplňkem, ale i osobním asistentem vašeho zdravotního stylu. Chytré hodinky potřebují většinou pro plnohodnotné fungování propojit s vaším mobilním telefonem a k tomu slouží bezdrátová technologie Bluetooth.
 

U nás v MobilMaxu si můžete vybrat ze široké nabídky chytrých hodinek nebo Fitness náramků. V nabídce máme pánské chytré hodinky, dámské chytré hodinky, ale i chytré hodinky pro děti. Nabídku chytrých hodinek si samozřejmě můžete filtrovat podle ceny.

Jaké chytré hodinky u nás najdete?

Ať už hledáte klasické Fitness náramky na cvičení, nebo elegantní chytré hodinky, u nás si rozhodně vyberete. Nabízíme více než 40 druhů chytrých hodinek různých značek a modelů – například chytré hodinky Amazfit, chytré hodinky Samsung, chytré hodinky Garmin nebo chytré hodinky Huawei. Podívejte se do naší široké nabídky a vyberte si ty nejlepší pro vás.

Základní rozdělení chytrých hodinek

Klasické chytré hodinky

Pokud chcete používat chytré hodinky celý den a nejen na sportování, tak se rozhodněte pro klasické chytré hodinky. Mají propracovaný design, doplněný kovovým nebo koženým páskem a na první pohled je nerozeznáte od normálních hodinek. Samozřejmě disponují i některými sportovními funkcemi, ale nemají jich tolik jako sportovní chytré hodinky.

Sportovní chytré hodinky

Sportovní chytré hodinky jsou primárně určeny pro aktivní sportovce. Zvládají pokročilejší sportovní trénink včetně jeho následné analýzy, takže jsou robustnější a odolnější vůči poškození. Většinou jsou doplněny silikonovým řemínkem, aby tolik nezatěžovaly vaši ruku.

Fitness náramky

Pokud nechcete investovat do sportovních chytrých hodinek více peněz, tak jsou vaši ideální volbou chytré Fitness náramky. Fitness náramek je především malý, lehký a samozřejmě i mnohem levnější. Primárně je určený jako sportovní asistent pro většinu pohybových aktivit.

Dětské chytré hodinky

Dětské chytré hodinky jsou většinou určeny spíše pro rodiče, aby mohli svoje děti na dálku sledovat pomocí zabudovaného GPS lokátoru. Dítě vám pomocí nich může zavolat nebo vám poslat sms zprávu, případně i SOS zprávu. Mají jednoduché někdy i obrázkové ovládání. Jsou určené na menší zápěstí s veselým barevným designem.

Nejdůležitější parametry chytrých hodinek

Kapacita baterie chytrých hodinek

Výdrž baterie chytrých hodinek by měla být samozřejmě, co nejdelší, ale bohužel většinou to platí tak, že čím více funkcí hodinky mají a vy je používáte, tím menší výdrž hodinky mají.

Takže si vyberte hodinky, které mají přesně takové funkce, které určitě využijete. Nejvíce energie bere puštěná GPS nebo kontinuální měření srdečního tepu.

Nejdelší výdrž mají samozřejmě Fitness náramky, protože nemají tolik funkcí a mají menší displej. Průměrné hodinky plně fungují 2 – 3 dny.

Displej chytrých hodinek

Displej chytrých hodinek je velice důležitý, neboť skrze něj většinou řešíme veškeré jejich ovládání. Větší displej je samozřejmě přehlednější a lépe čitelný, ale může vám při delším nošení překážet na ruce. Důležitým prvkem je i při venkovním používání dobrá čitelnost na slunci.

Displeje se vyrábí pomocí několika různých technologií stejně jako u mobilních telefonů:

  • AMOLED displej má perfektně ostrý obraz s živými a realistickými barvami včetně černé barvy, ale bohužel má vyšší spotřebu energie.
  • IPS displej má dobrý jas a široké pozorovací úhly, ale horší zobrazování černé barvy.
  • Hybridní displej kombinuje skutečné hodinové ručičky s digitálním displejem, který si sami aktivujete, takže má vysokou výdrž.
  • TFT displej je nejlevnější variantou, má nevýrazné barvy, ale vysoký kontrast, takže je dobře čitelný na slunci.

Odolnost chytrých hodinek

U sportovních chytrých hodinek je nejdůležitější vlastností odolnost. Odolnost nám značí certifikace IPxx – první číslice udává prachotěsnost a druhá číslice udává vodotěsnost. Obecně platí, že čím vyšší je číslice, tím vyšší je odolnost chytrých hodinek.

Certifikace Popis
IP54

Částečná odolnost vůči prachu. Odolnost proti stříkající vodě (10 l/min z různých směrů, 5 minut).

IP55 Částečná odolnost vůči prachu. Odolnost proti tryskající vodě (12,5 l/min z různých směrů, 3 minuty).
IP65 Prachotěsnost. Odolnost proti tryskající vodě (12,5 l/min z různých směrů, 3 minuty).
IP66

Prachotěsnost. Odolnost proti intenzivně tryskající vodě (100 l/min z různých směrů, 3 minuty).

IP67 Prachotěsnost. Odolnost proti ponoření do vody (1 m, 30 min).
IP68

Prachotěsnost. Odolnost proti potopení do vody (provoz za podmínek daných výrobcem).

IP69

Prachotěsnost. Odolnost proti tryskající vodní páře.

Některé hodinky udávají stupeň vodotěsnosti pomocí ATM – tlak vodního sloupce (3 ATM - zabrání vniknutí vody ve sprše nebo při mytí auta; 5 ATM - pro běžné plavání; 10 ATM - pro sportovní plavání; 20 ATM - pro potápění až do 40 m).

Funkce a výbava chytrých hodinek

Většina chytrých hodinek umí fungovat nezávisle na vašem mobilním telefonu, ale pro jejich plnohodnotné fungování je dobré spárovat si je s chytrým telefonem. Po jejich propojení vám můžou zobrazovat například: volání, notifikace, zprávy sms a další.
 
Některé hodinky mají i vestavěný slot na SIM kartu a mohou tak plně fungovat úplně nezávisle na mobilním telefonu.
 
Zajímavou funkcí může být NFC – rychlá bezdrátová technologie, díky které můžete pomocí hodinek využívat například rychlé a bezpečné bezhotovostní placení.
 
Další bezdrátovou technologii, kterou můžete ve svých hodinkách využít je Wi-Fi. Díky ní můžete přenášet data do telefonu, aktualizovat software nebo načítat notifikace.
 
V dnešní době už monitoring srdečního tepu nabízí většina chytrých hodinek. Hodinky vám průběžně celý den měří srdeční frekvenci a následně vám poskytnou celkový denní přehled.
 
Dalším oblíbeným sledováním na chytrých hodinkách je monitoring spánku. Chytré hodinky vás sledují celou noc a dokáží rozeznat několik spánkových poruch, na které vás následně upozorní a poradí s jejich nápravou.
 
Pokud chcete chytré hodinky používat zejména ke sportování tak se zaměřte na následující funkce, které by se vám mohly hodit.

Funkce Popis
Výškoměr Udává vaše stoupání a klesání.
Barometr Monitoruje atmosférický tlak a jeho změny.
GPS Zobrazuje přesnou trasu.
Stopky Měří kratší časové intervaly.
Tachometr Určen pro měření zejména v cyklistice.
Oxymetr Měří hladinu kyslíku v krvi.
Teploměr Měří okolní teplotu.
Kompas Udává směr trasy. 


Přečíst více
Filtry
Cena
Výrobci
Typ zařízení
Značka zařízení
Barva
Načítám, prosím vydržte...

Používáním našeho webu souhlasíte s používáním cookies ve vašem prohlížeči. Více informací

Souhlasím