Předchozí zvěsti přinesly informace o možném návratu menšího iPhonu, dokonce uniklo i několik fotografií. Zahájení prodeje se ovšem předpokládalo minimálně několik měsíců po modelech 6s a 6s Plus. Nyní Evan Blass z @evleaks ztvrdí, že všechna tři zařízení Apple představí již v září. Jelikož se Evan mýlí málokdy, je vysoce pravděpodobné, že se tak stane.
 

Pokud jsou výše zmíněné informace pravdivé, můžeme očekávat největší odhalení v historii společnosti Apple, se širokou nabídkou uhlopříček a hardwaru, která by měla oslovit každého uživatele. O iPhonu 6c nevíme takřka nic, jen že by měla být zachována uhlopříčka 4 palce, kterou disponoval už model 5c. Zajímavě však zní spekulace ohledně hardwarové výbavy. Dle posledních úniků by se nemělo jednat o hardware ze staršího modelu zabalený do levného těla, jako tomu bylo u iPhonu 5c. iPhone 6c údajně přijde s novou generací čipu postaveném na 14nm architektuře od Samsungu nebo 16nm od TSMC. To znamená, že hardware nebude "ukraden" ze současného iPhonu 6, který běží na 20nm čipu Apple A8. Také se šeptá o kovovém šasi a větší baterii s kapacitou alespoň 1715 mAh.

Zda-li se jedná o podvrh či pravdu zjistíme už za necelý měsíc, tedy 9. září,  na konferenci Applu. Společně s novými iPhony dojde k uvolnění novéverze operačního systému iOS s pořadovým číslem 9.