Aligator RX400 - velký crashtest

Aligator RX400 - velký crashtest

Výrobci odolných telefonů rádi proklamují různé parametry výdrže jejich zařízení. Jak je to ale doopravdy? To jsme se v MobilMaxu rozhodli zjistit ve velkém crashtestu oblíbeného odolného telefonu Aligator RX400 eXtreme.

 

Víme, že většině běžným zájemcům o outdoorové telefony stačí zejména vyšší odolnost vůči pádu a vniknutí prachu, vody či dalších nečistot do přístroje. Přesto jsme se rozhodli telefon testovat za mnohdy až extrémních podmínek. Upozorňujeme, abyste tyto testy nezkoušeli provádět doma na svých vlastních telefonech. Jsou pouze jakýmsi měřítkem toho, co je daný mobil schopný vydržet.

Začněme představením testovaného telefonu. Aligator RX400 eXtremo patří do segmentu odolných telefonů, navíc ještě smartphonů. Společnosti Aligator se podařilo najít skvělý poměr mezi kvalitním zpracováním, výkonem, nabídkou funkcí a cenou. Výsledkem je telefon s dotykovým čtyřpalcovým displejem běžící na operačním systému Android, který uživatele samozřejmě už v ničem neomezuje díky přístupu k tisícům aplikací. Již na první pohled zařízení zaujme netradiční konstrukcí, díky které je také neobyčejně odolný. Pogumované tělo vstřebává i silnější pády a nárazy, displej je chráněn speciálním pevným sklem s ochrannou fólií a nechybí norma IP68.

Telefon jsme tedy vzali na menší výlet do přírody, výsledek můžete vidět ve videu níže. Pod videem dále v článku najdete více informací k jednotlivým testům a k natáčení.Začínáme kompletním rozbalením krabičky tak, jak si ji domů přinesou všichni majitelé. Nechybí v ní samotný telefon, na jehož displeji je již od výroby aplikována speciální ochranná fólie, dále baterie, drátová handsfree sluchátka, datový USB kabel, nabíjecí adaptér do sítě, manuál a speciální minišroubovák na přichycení zadního krytu k tělu telefonu.

Po smontování telefonu (potřebujete přišroubovat zadní kryt baterie za pomoci 2 šroubů) jsme se vrhli na první základní test, a sice projetí obrazovky klíčem. Vzhledem k přítomnosti ochranné fólie, která je na obrazovce telefonu nalepená již z výroby, nebylo překvapením, že v ní klíče zanechaly první rýhy. Samotný displej samozřejmě zůstává nepoškozený. Následoval test položení telefonu do tekoucí vody. Všechny funkce v pořádku, displej stále plně ovladatelný. Dále jsme zkusili, co s telefonem udělá silná vrstva písku. Veškeré nečistoty zůstaly pouze na těle telefonu, drobná zrnka písku dala zabrat zejména ochranné fólii, displej ale stále zůstává plně ovladatelný a všechny funkce telefonu s ním.

Na řadu přichází pořádná porce bláta. Telefon jsme do něj ponořili celý na několik minut (ve videoklipu je to samozřejmě sestříhané), přičemž po jeho vytažení je opět pouze špinavý, ale plně funkční. Co tedy dál? Zahrajeme si baseball! Jak jinak, než s telefonem. Video ukazuje ve zpomaleném záběru pořádný odpal, který telefon schytal. A nejenom jeden. Odpalů celkově padlo mnohem více, než vidíte na záběrech, přesto telefon opět obstál na výbornou bez jakéhokoliv poškození. Pevné a pogumované tělo je opravdu velice odolné a v klidu snáší jednu ránu za druhou.

Zhasínající cigareta je už poslední ukázkou toho, co všechno je schopna přežít instalovaná ochranná fólie. Tu jsme před finálním testem odstranili, abychom vyzkoušeli tvrdost samotného dotykového skla a displeje. Aligatora jsme podrobili nejtěžšímu testu, tj. jeho přejetím našim firemním vozidlem. Jak můžete vidět, dotyková plocha tíhu auta neunesla, ale přesto zůstal displej telefonu nadále plně ovladatelný. I v takovém extrémním případě by šlo telefon nadále používat. Po následném odšroubování zadního krytu můžeme vidět, že se k baterce za celou dobu nedostaly žádné nečistoty, které by mohly způsobit například zkrat telefonu. 

Suma sumárum, Aligator RX400 eXtremo se řadí mezi odolné telefony, které vydrží i opravdu extrémní zacházení. Pokud tedy hledáte mobilní telefon do každé nepohody, navíc s oblíbeným chytrým operačním systémem, je RX400 správnou volbou. Skvělou zprávou je, že pořízením tohoto telefonu neutrpí ani vaše peněženka.

Za poskytnutí telefonu k testování děkujeme společnosti Adart Computers s.r.o..

 

Načítám, prosím vydržte...

Používáním našeho webu souhlasíte s používáním cookies ve vašem prohlížeči. Více informací

Souhlasím